środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Podziel się:

Podziel się:

Spotkania autorskie z Edytą Jungowską.

Edyta Jungowska, najbardziej znany głos Pippi w nidzickiej bibliotece. Zabawa z ulubionymi bohaterami książek Astrid Lindgren.

W dniu 4 czerwca (wtorek) zapraszamy dzieci w wieku przedszkolnym na godz. 10.00 a dzieci szkolne z klas 1-3 na godz. 12.30, do Sali Rycerskiej nidzickiego zamku na spotkanie z aktorką Edytą Jungowską.
„Dzieci z Bullerbyn” to jedna z ulubionych książek z dzieciństwa Edyty Jungowskiej. „Zawsze wyobrażałam sobie, że podobnie jak Lisa wysyłam list do przyjaciółki pocztą ‘linową’, z okna do okna. Że mam swoją owieczkę, którą się opiekuję. Albo, że idę do sklepu z przyjaciółką po kiełbasę ‘dobrze obsuszoną’…”.
Natomiast dorosłych na spotkanie z aktorką zapraszamy o godz. 17.00. Edyta Jungowska ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Rok później brawurowo zagrała Pannę Maliczewską w spektaklu „Zapolska, Zapolska” w reżyserii Adama Hanuszkiewicza. Równie znakomita, jak w teatrze, jest na małym ekranie: zarówno w teatrze telewizji (zagrała ponad 30 ról), jak i w serialach: „Na dobre i na złe” oraz „Ja wam pokażę!”. Od początku kariery zajmuje się również twórczością dziecięcą. Przez lata występowała w programie dla dzieci „Ala i As”, użyczała głosu wielu postaciom animowanym („Toy Story”, „Kacper”, „Smerfy”, „Rodzina Adamsów”), nagrała wiele piosenek i bajek dla dzieci na płytach audio.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Zapraszamy na spotkania autorskie z Edytą Jungowską
Oceń artykuł:

(0)