Wtorek, 15 października 2019. Imieniny Jadwigi, Leonarda, Teresy

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem.

Autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł” w nidzickiej bibliotece. Jego powieść „Wzgórze psów” w 2017 roku, otrzymała Wawrzyn Warmii i Mazur.

Jakub Żulczyk (ur. 1983) jest prozaikiem i scenarzystą. Autor bestsellerowej powieści „Ślepnąc od świateł”, która sprzedała się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy, oraz współscenarzysta serialu HBO na jej podstawie, który okazał się być największym sukcesem polskiej telewizji ostatnich lat.
Zadebiutował w 2006 roku powieścią „Zrób mi jakąś krzywdę”, a w 2008 wydał „Radio Armageddon”, zaadaptowany w 2014 roku na scenę Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Pomysłodawca, współautor i współscenarzysta serialowego hitu „Belfer” (Canal Plus). W 2017 roku ukazała się jego powieść „Wzgórze psów”, za którą otrzymał Warszawską Nagrodę Literacką oraz Wawrzyn Warmii i Mazur. facebook.com/jakub.zulczyk
Spotkajmy się w bibliotece 14 czerwca (piątek) o godz. 17.00.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Zapraszamy na spotkanie autorskie z Jakubem Żulczykiem!
Oceń artykuł:

(0)