Piątek, 15 stycznia 2021. Imieniny Arnolda, Dory, Pawła

Podziel się:

Podziel się:

Spotkanie autorskie z Edytą Jungowską.

Siostra Bożenka z "Na dobre i na złe" w nidzickiej bibliotece. Edyta Jungowska w ramach promocji i wspierania czytelnictwa, zaprezentowała w sposób artystyczny walory czytelnictwa oraz dokonała aktorskiej interpretacji fragmentów utworów Astrid Lindgren.

4 czerwca Sala Rycerska nidzickiego zamku wypełniła się przedszkolakami oraz uczniami klas 1-3 z nidzickich szkół. Na zaproszenie Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej odwiedziła nas Pani Edyta Jungowska - aktorka teatralna i filmowa, właścicielka wydawnictwa Jung-Off-Ska, które specjalizuje się w wydawaniu audiobooków z przygodami Pippi, Dzieci z Bullerbyn, Karlssona z Dachu, Braci Lwie Serce. Nasz gość jest ambasadorką Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”.
Spotkania z najmłodszymi wypełnione były czytaniem fragmentów książek Astrid Lindgren, muzyką i zabawami słownymi. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupienia audiobooków oraz zdobycia autografu i zrobienia pamiątkowego zdjęcia.
W godzinach popołudniowych Pani Edyta spotkała się ze starszymi czytelnikami naszej biblioteki. Opowiedziała o początkach swojej drogi aktorskiej, pracy na deskach teatralnych i karierze filmowej. Sporo uwagi poświęciła swojemu wydawnictwu, które prowadzi wraz
z mężem i promuje twórczość szwedzkiej pisarki. Podkreśliła również, że bardzo ważne jest dla niej kształtowanie dziecięcej wyobraźni i wrażliwości za pomocą dobrej literatury. Wszystkie spotkania odbyły się w bardzo miłej i serdecznej atmosferze wypełnionej ciepłym głosem i uśmiechem Pani Edyty.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Nidzicy oraz opublikowany na portalu Nidzica: Spotkanie autorskie z Edytą Jungowską.
Oceń artykuł:

(0)