Piątek, 20 lipca 2018. Imieniny Fryderyka, Małgorzaty, Seweryny

Podziel się:

Podziel się:

Pożar zduszony w zarodku

Dzięki szybkiej kobiecej interwencji uniknięto większych strat.

Wczoraj(31-VII-2013), w godzinach przedpołudniowych (10.15), przebywająca na wakacjach mieszkanka Warszawy Bożena Rozental zauważyła, że wybuchł pożar. Paliło się na poboczu drogi prowadzącej do wsi Waśniewo-Grabowo. Zapaleniu uległy wysuszone trawy ciągnące się, co było szczególnie niebezpieczne wzdłuż świeżo skoszonego pola. Nie czekając na pomoc, pobiegła do pobliskiej studni po wodę. Z pomocą dołączyła do niej przybyła akurat z wizytą Katarzyna Szczepkowska (SOKSiR Janowiec Kościelny/Kuce). I tak w krótkim czasie obie Panie, donosząc wodę z pobliskiej studni ugasiły zarzewie pożaru.
Dzięki ich szybko podjętej akcji i ofiarności nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia, a tym samym pozostała po żniwach słoma na polu sąsiada nie uległa spaleniu. Zniszczeniu uległo tylko przydrożne poszycie o szerokości ok. 2 m i długości 20 m.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Michał Piotr Moszczyński oraz opublikowany na portalu Janowiec Kościelny: Kobiety zdusiły pożar w zarodku
Oceń artykuł:

(0)