Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Podziel się:

Podziel się:

Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie

10 września 2019 roku w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Organizatorem wydarzenia był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, oraz szkoły i przedszkola które w tym roku otrzymały Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie.

10 września 2019 roku w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się Wojewódzka Konferencja Szkół Promujących Zdrowie. Organizatorem wydarzenia był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, Starostwo Powiatowe w Nidzicy, oraz szkoły i przedszkola które w tym roku otrzymały Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie.
Konferencję zaszczycili swoją obecnością:
• Pan Krzysztof Mark Nowacki Warmińsko Mazurski Kurator Oświaty
• Pan Marcin Paliński Starosta Nidzicki
• Pan Paweł Przybyłek Wicestarosta Nidzicki
• Pan Jacek Kosmala Burmistrz Nidzicy
• Pan Tadeusz Danelczyk Przewodniczący Rady Miejskiej w Nidzicy
• Radni Rady Powiatu i Gminy
• Pan Janusz Dzisko Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny
• Pan Jacek Pawlik zastępca dyrektora Oddziału Terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa
• Pani Walentina Todorovska-Sokołowska Krajowy Koordynator Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie
• Pani Agnieszka Karczewska-Gzik przedstawicielka Ośrodka Rozwoju Edukacji, koordynator projektu MEN „Godność Wolność Niepodległość”
• Pani Wiesława Szfrańska-Bortkiewicz dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Olsztynie
• Pan prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski kierownik pracowni profilaktyki młodzieżowej w Zakładzie Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie
• Pani Małgorzata Sawicka dyrektor Centrum Usług Wspólnych
• Pani Jolanta Tymińska kierownik Wydziału Oświaty, Promocji, Rozwoju i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Nidzicy.
• Pani Anna Zdaniukiewicz Warmińsko-Mazurski Koordynator Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie
• Dyrektorzy szkół, szkolni koordynatorzy, rodzice, sojusznicy Szkół Promujących Zdrowie.
Na początku w części artystycznej wystąpili: Arkadiusz Kobus, Krzysztof Kutyła, Tomasz Szydłowski z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Nidzicy, uczennice Nadia Nowicka i Zuzanna Filipek w piosence „Wybieram zdrowie” ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Napiwodzie oraz „Chór śpiewających dyrektorów i koordynatorów szkół promujących zdrowie”.
Konferencja rozpoczął pan Krzysztof Marek Nowacki Kurator Oświaty, który przybliżył ideę i ważność działań przedszkoli i szkół w promocji zdrowia dzieci i młodzieży jak również wśród rodziców, kolejno zabrali głos pan Janusz Dzisko i pan Jacek Pawlik, którzy zwrócili uwagę na ważną rolę szkolnych koordynatorów, nauczycieli w promocję zdrowia.
Podczas Konferencji uczestnicy wysłuchali wykładu pana prof. dr hab. Krzysztofa Ostaszewskiego nt „Kultura szkoły a zachowania ryzykowne uczniów”. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na zachowania ryzykowne (używki, agresja, cyberprzemoc), problemy zdrowia psychicznego (depresja zaburzenia lękowe). Mówił o elementach klimatu szkoły które pomagają dbać o zdrowie uczniów.
Kolejnym punktem konferencji było wystąpienie przedstawicieli szkół, które w tym roku odbiorą Krajowy Certyfikat Szkół Promujących Zdrowie, następnie kapituła przyznająca Wojewódzkie Certyfikaty Szkół Promujących Zdrowie wręczyła Certyfikaty dwunastu szkołom i przedszkolom, które pozytywnie przeszły weryfikację i otrzymały Certyfikaty:
1. Zespół Przedszkolno-Szkolny w Tyrowie
2. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie
3. Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy w Działdowie
4. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Lidzbarku Warmińskim
5. Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gen. Józefa Bema w Dobrym Mieście
6. Szkoła Podstawowa nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie
7. Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy w Nidzicy
8. Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie
9. Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie
10. Szkoła Podstawowa nr 15 im. Armii Krajowej w Elblągu
11. Szkoła Podstawowa im. Króla Władysława Jagiełły w Rogożu
12. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Michała Kajki w Nidzicy
Konferencję zakończyło podsumowanie, którego dokonał Warmińsko Mazurski Kurator Oświaty, pan prof. dr hab. Krzysztof Ostaszewski oraz panie Walentina Todorovska-Sokołowska i Agnieszka Karczewska-Gzik.


zjęcia Nina Kopczyńska
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Napiwodzie oraz opublikowany na portalu Nidzica: Wojewódzka Konferencja Szkół i Przedszkoli Promujących Zdrowie
Oceń artykuł:

(0)