Poniedziałek, 25 marca 2019. Imieniny Bolka, Cezaryny, Marioli

Podziel się:

Podziel się:

OTWARCIE DROGI W RĄCZKACH

17 czerwca br. w miejscowości Rączki odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi, które oficjalnie otworzyło remontowane odcinki dróg powiatowych.

Przedsięwzięcie zostało zrealizowane dzięki wspólnym działaniom Powiatu Nidzickiego i Gminy Nidzica. Przebudowa dróg realizowana była w ramach Programu Przebudowy Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej, czyli dawnej „schetynówki”. Całkowita wartość inwestycji to 2 054 151,39zł z tego dofinansowanie z Urzędu Wojewódzkiego to 1 017 022,00zł, wsparcie Gminy Nidzica w wysokości 518 666,40zł oraz środki własne Powiatu Nidzickiego w wysokości 518 462,99zł.

W uroczystości wzięli udział Grzegorz Napiwodzki Starosta Powiatu Nidzickiego, Elżbieta Góralska, Przewodnicząca Rady Powiatu, Zastępca Burmistrza Leszek Śpiewak, przedstawiciel Wojewody Marcin Domian oraz Jacek Dłuski Dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg.

Po słowach wstępu Sołtys Wsi Rączki Dariusz Skwarski przedstawicielom władz wręczył symboliczne podziękowania. Po czym odbyła się uroczysta część spotkania, wspólna modlitwa z udziałem księdza Dariusza Leśniaka oraz przecięcie wstęgi.

Na wszystkich zgromadzonych czekało mnóstwo przepysznych potraw i wypieków przygotowywanych przez mieszkańców. Na dzieciaki z kolei czekało mnóstwo atrakcji: loteria fantowa, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie twarzy, skręcanie balonów oraz lody, zimne napoje i słodycze.

Po skosztowaniu potraw mogliśmy spalić kalorie biorąc udział w plenerowych zajęciach fitness prowadzonych przez Ninę Ziółkowską.
Następnie około godziny 20 rozbrzmiała muzyka i zabawa taneczna trwała do późnych godzin nocnych.

Jeszcze raz Sołtys Rączek dziękuje wszystkim osobom i firmom, które wsparły organizację imprezy oraz mieszkańcom zaangażowanym w przygotowywanie potraw, wypieków i napojów oraz tym, którzy brali czynny udział w pracach porządkowych i remontowych na rzecz Sołectwa Rączki.

MS
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Sołectwo Rączki oraz opublikowany na portalu Nidzica: Uroczyście przecięli wstęgę
Oceń artykuł:

(0)