Niedziela, 20 stycznia 2019. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

III Gminny Koncert Pieśni Patriotycznych

Rozbudzanie uczuć patriotycznych to jeden z głównych celów koncertu, który cieszy się ogromną popularnością wśród społeczności lokalnej, dlatego też na trwałe wpisał się do kalendarza imprez naszej szkoły. Społeczność szkolna wraz z rodzicami aktywnie włączyła się w to nowe przedsięwzięcie i w roku 2016 Gminny Koncert Pieśni Patriotycznych miał miejsce po raz trzeci.

Swoją obecnością zaszczycili nas: wizytator Warmińsko - Mazurskiego Kuratorium Oświaty - pani Danuta Kryszałowicz, wójt Gminy Kozłowo - pan Jacek Jankowski, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nidzicy – pani Małgorzata Wilińska, kierownik GOPS w Kozłowie -pani Elżbieta Świgoń, kierownik Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kozłowie – pani Małgorzata Krzyżewska oraz dyrektor Zespołu Szkół w Janowie – pani Grażyna Obrębska wraz z zespołem wokalnym.
Podczas listopadowego koncertu uczniowie przygotowali program artystyczny poświęcony tym, którzy walczyli o wolną Polskę aż do ostatniej chwili, tym, którzy przez lata byli zapomniani, żyli prawem wilka – Żołnierzom Wyklętym. Jak co roku, uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście – pan Jacek Maculewicz oraz pan Piotr Lejbt, śpiewem i aktorską interpretacją piosenek wprowadzili publiczność w nastrój patriotyczny, przyozdobiony nutą harcerskich gawęd i ballad o ojczyźnie oraz rockowym klimatem znanych pieśni i piosenek patriotycznych.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Dorota Burska oraz opublikowany na portalu Kozłowo: III Gminny Koncert Pieśni Patriotycznych
Oceń artykuł:

(0)