Wtorek, 1 grudnia 2020. Imieniny Blanki, Edmunda, Eligiusza

Podziel się:

Podziel się:

Waśniewo wierne dziedzictwu.

Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie otrzymała certyfikat "Szkoła Wierna Dziedzictwu"

Szkoła Podstawowa w Waśniewie-Grabowie
"Wierna Dziedzictwu”

W dniu 29 listopada w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyła się uroczysta Gala dla Niepodległej, której gospodarzem był warmińsko-mazurski kurator oświaty.
Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły/placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Na wniosek Kapituły Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikaty 35 szkołom i przedszkolom w naszym województwie.
Wśród nagrodzonych znalazła Szkoła Podstawowa im. Zawiszy Czarnego w Waśniewie-Grabowie, którą reprezentowali dyrektor szkoły Beata Jóźwiak i nauczyciel historii Wiesław Kacner.
Kształtowanie postaw patriotycznych oraz tożsamości narodowej i regionalnej pozwala człowiekowi na własną identyfikację oraz interpretację, przygotowuje do życia w społeczeństwie i kulturze, wpływa na kształtowanie więzi z krajem ojczystym, odgrywa szczególną rolę na obszarze wielokulturowym.
Certyfikat nadaje rangę przedsięwzięciom podejmowanym przez szkołę/placówkę, która staje się wzorem do naśladowania. Uzyskuje ona prawo posługiwania się tytułem w oficjalnych sytuacjach.

Wiesław Kacner
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Wiesław Kacner oraz opublikowany na portalu Nidzica: Waśniewo wierne dziedzictwu
Oceń artykuł:

(0)