Wtorek, 20 marca 2018. Imieniny Joachima, Kiry, Maurycego

Profil użytkownika Zespół Szkół nr 3

Słowo Boga jest żywe i skuteczne „Księga wyjścia”

Dnia 9 marca 2018r. uczennica SP nr 3 w Nidzicy Dagmara Gawecka z kl. 2 B gimnazjum zajęła II miejsce w Archidiecezjalnym Konkursie Biblijnym im. Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda w Miłakowie.

Szkołę Podstawową nr 3 w Nidzicy reprezentowali również: Adrianna Felińska z kl. II B i Adrian...

Misjonarze są zawsze "na czasie"!

Z uwagą słuchają ludzi i troszczą się , aby nikomu nie zabrakło tego co najważniejsze- daru życia w Jezusie.

Wyrazem łączności z misjonarzami była pomoc dla dzieci w Afryce, w którą włączyli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy. Uwieńczeniem pracy uczniów jest wyróżnienie...

REKOLEKCJE Z PRZYJACIELEM

Rekolekcje to czas, w którym należy się zatrzymać…, pozornie zatrzymać. Jest to bowiem czas rozwoju duchowego, czas spotkania z Przyjacielem, czas umocnienia wiary jako więzi z Jezusem.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy licznie uczestniczyli w spotkaniach rekolekcyjnych w Kościele...

Spotkanie z nauką

5 stycznia 2018 uczniowie kl .Vb Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili Wydział Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Podczas wycieczki udało się im odwiedzić salę wykładową, gdzie mogli podyskutować z oprowadzającym ich wykładowcą, a także kilka laboratorium,...

"Paczka dla psiaczka"

Uczniowie klasy Vb Szkoły podstawowej nr 3 odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt "Podaj Łapę"w Tatarach.

Uczestnicy wycieczki obdarowali zwierzęta smakołykami,które zbierali podczas akcji "Paczka dla psiaczka". Dzieci zwiedziły schronisko, a także zaprzyjaźniły się ze zwierzętami....

,,Gdy słyszysz w ,,Trójce” śpiew - tam idź, tam uczniowie dobre serca mają i jak co roku – uwierz mi - Orkiestrę Wielką wspomagają”

Takie zmodyfikowane motto słów Goethego przyświecało uczniom, nauczycielom i rodzicom w środę 17 stycznia, kiedy w sali gimnastycznej odbył się wspaniały koncert na rzecz WOŚP.

W tym roku uczniowie ,,Trójki” zagrali naprawdę z pompą. Przed tłumnie zgromadzoną społecznością uczniowską...

Goście z Afryki

17 grudnia 2017 roku w parafii bł. Bolesławy Lament miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Podczas Mszy św. z udziałem dzieci gościliśmy Siostry Misjonarki Świętej Rodziny z Afryki, pracujące w Kenii i Zambii.

Mieliśmy okazję doświadczyć, że wszyscy jesteśmy jednością, mimo różnej kultury,...

Życie czy gra?

Siecioholizm i uzależnienie od gier komputerowych to problemy, z którymi boryka się obecnie coraz więcej rodzin. Mają one nierzadko zgubny wpływ na życie i jednostki, i rodziny. Kłótnie, samotność, agresja, mieszanie się świata rzeczywistego i wirtualnego… to tylko niektóre skutki uzależnienia od komputera.

Trójka na meczu Ekstraklasy!

Składająca się z kilkudziesięciu osób grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy obecna była na meczu piłkarskiej Ekstraklasy, który był rozgrywany pomiędzy drużynami Lechii Gdańsk i Śląska Wrocław.

Wspólny doping kibiców z Gdańska i Wrocławia, cztery gole, niewykorzystany...

Wycieczka do "Chatki Świętego Mikołaja"

4 grudnia 2017 r. uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy odwiedzili Garncarską Wioskę.

Najpierw spotkali się z Mikołajem w jego uroczej chatce i posłuchali opowieści o tym, kim był naprawdę Święty Mikołaj, potem uczestniczyli w krótkim Quizie, a na koniec otrzymali...