Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Podziel się:

Podziel się:

"DUMĄ SWOJEJ SZKOŁY BYĆ..."

30 października 2017 roku w naszej szkole to bardzo ważna data dla uczniów klasy pierwszej. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nidzicy.

Na początku pani dyrektor powitała zaproszonych gości, przedszkolaki, dzieci z oddziałów przedszkolnych wraz z wychowawcami, rodziców, a szczególnie gorąco przywitała bohaterów uroczystości - uczniów klasy pierwszej.
Następnie trzecioklasiści przywitali swoich młodszych kolegów pięknym wierszem i piosenką, zapewniając o swojej pomocy i opiece, w razie potrzeby, a także życząc wielu sukcesów w nauce. Później pierwszoklasiści przedstawili swój program artystyczny. Mimo stresu związanego z publicznym występem, dzieci świetnie poradziły sobie z mikrofonem i zaprezentowały się jak prawdziwi artyści .
Publiczność nagrodziła dzielnych pierwszaków gromkimi brawami. Swoją postawą uczniowie udowodnili, iż są gotowi do złożenia uroczystego ślubowania na sztandar szkoły. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor Agnieszka Tańska dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Ukoronowaniem aktu pasowania było wręczenie pamiątkowych medali i dyplomów.
Pierwszoklasiści otrzymali też upominki od starszych kolegów z klasy trzeciej, a na koniec cały kuferek słodkości od swoich wzruszonych rodziców. Ten uroczysty dzień z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci.Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 3 oraz opublikowany na portalu Nidzica: "Dumą swojej szkoły być ..."
Oceń artykuł:

(0)