Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Podziel się:

Podziel się:

Niecodzienne spotkanie po latach w SP3

2 listopada uczniów starszych klas Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy odwiedził doktor Paweł Gawliński, nidziczanin, absolwent Trójki. Naukowiec zaprezentował uczniom przebieg swojej kariery zawodowej, udowadniając, że sukces jest w zasięgu każdego, kto jest wytrwały i konsekwentny w dążeniu do celu i wierzy we własne możliwości.

Spotkanie z osobą, która ponad 20 lat temu opuściła mury szkoły w Nidzicy, by poszerzać wiedzę i pracować w najlepszych ośrodkach w Polsce, a także w Niemczech czy Stanach Zjednoczonych, na pewno wzbudziło w uczniach podziw i przekonanie, że pochodzenie z małej miejscowości nie jest przeszkodą w osiąganiu celów i realizacji marzeń. Prezentacja na temat biotechnologii i biologii molekularnej była tylko pretekstem do tego, by wpłynąć na przekonanie młodych ludzi, że jeśli ma się dużo samozaparcia, ale i poważnie podchodzi do nauki, zwłaszcza języka angielskiego, przedmiotów matematyczno- przyrodniczych i umiejętnie korzysta z technologii informacyjnej, można znaleźć bardzo dobrą pracę, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Pan doktor nie przekonywał, że warto słuchać nauczycieli czy rodziców, ale stwierdził, że i tak sami uczniowie, z biegiem czasu, dojdą do takich wniosków, gdyż bardzo szybko okaże się, że często mają rację i chcą naszego dobra. Nie warto się buntować, a raczej czerpać z doświadczenia osób starszych i autorytetów.
To było bardzo budujące i wartościowe spotkanie i mamy nadzieję, że wkrótce będzie można zorganizować kolejne.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 3 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Niecodzienne spotkanie po latach w SP3
Oceń artykuł:

(0)