środa, 20 stycznia 2021. Imieniny Fabioli, Miły, Sebastiana

Podziel się:

Podziel się:

"Dawnych wspomnień czar"

"Dawnych wspomnień czar" - takie hasło przyświecać nam będzie przy okazji obchodów 40-lecia istnienia naszej szkoły.

Już 28 lutego rozpoczęliśmy tę akcję i skoro o wspomnieniach mowa, to kto najlepiej je przywoła jeśli nie emerytowani nauczyciele pracujący tu przed kilkudziesięcioma laty?
Pierwszym z gości, którego przyjęliśmy w naszych szkolnych progach była Pani Irena Pełka, która pracowała tu od pierwszych dni jej działania.
Słuchaczami fascynującej opowieści o powstaniu Trójki mięli zaszczyt być uczniowie klas 1. Dzieciaki z zaciekawieniem słuchały i dowiedziały się jak w tamtych czasach wyglądała i funkcjonowała ich szkoła. Pani Irenka z radością odpowiadała na dociekliwe pytania dzieci, a następnie udała się na spacer po naszych salach. Uczniowie w tym czasie z zapałem pracowali w grupach nad projektem plastycznym pt. "Szkoła moich marzeń".
Po wszystkim, w wyrazie wdzięczności, dzieci wręczyły honorowemu gościowi kwiaty oraz laurkę na pamiątkę niecodziennego spotkania. A było ono fascynującą okazją do wspomnień, nie tylko dla nas jako społeczności szkolnej, ale mamy nadzieję, że także dla Pani Ireny, której z całego serca dziękujemy za te piękne, wspólnie spędzone chwile... Chwile bezcenne, przepełnione wspomnieniami...
Joanna Sątowska Jacek Maculewicz
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 3 oraz opublikowany na portalu Nidzica: "Dawnych wspomnień czar"
Oceń artykuł:

(0)