Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Mądrej głowie dość dwie słowie

5 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Nidzicy odbył się I Powiatowy Konkurs Frazeologiczny pt. Mądrej głowie dość dwie słowie.

Uczestnicy mieli prawdziwe urwanie głowy z rozwikłaniem znaczeń frazeologizmów najeżonych trudnościami. Ale jak przystało na prawdziwych mistrzów i znawców języka polskiego - poradzili sobie z nimi doskonale. W pierwszej indywidualnej części rozwiązywali test. Musieli wykazać się znajomością znaczeń, pochodzeniem związków frazeologicznych, a także umiejętnością ich trafnego użycia. Druga część konkursu polegała na tworzeniu tekstów reklam, malowaniu plakatów i zabawie w kalambury. W trakcie tych konkurencji sala wypełniła się gwarem, śmiechem i ożywionymi rozmowami. Sami uczestnicy żartowali, że rzeczywiście mądrej głowie dość dwie słowie, a od przybytku głowa nie boli. Inni dodawali, że warto było przysiąść fałdów, aby teraz spijać śmietankę. Ponieważ uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością frazeologii, na zakończenie czekały na nich nagrody i słodki poczęstunek. Konkurs nie tylko stał się okazją do powtórki przed egzaminem ósmoklasisty, ale również zaowocował nowymi znajomościami.
W kategorii indywidualnej zwycięzcami zostali: Damian Rzepczyński ze Szkoły Podstawowej w Muszakach (I miejsce), Alicja Bagińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Nidzicy (II miejsce) oraz Dagmara Żaglewska (III miejsce) ze Szkoły Podstawowej w Zaborowie.
W kategorii grupowej zwyciężył zespół w składzie: Kinga Jakobczuk (Szkoła Podstawowa w Zaborowie), Aleksandra Stępień (Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy), Filip Pachołek (Szkoła Podstawowa nr 3 w Nidzicy), Renata Borkowska (Szkoła Podstawowa w Rogożu) oraz Tobiasz Jakowicz (Szkoła Podstawowa w Muszakach).
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uczniów do konkursu, pragniemy złożyć podziękowania.


Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 3 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Mądrej głowie dość dwie słowie
Oceń artykuł:

(0)