Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Podziel się:

Podziel się:

Rekolekcje Wielkopostne w "Trójce"

Podczas rekolekcji wielkopostnych gościliśmy w murach naszej szkoły rozśpiewane i roztańczone Siostry Misjonarki św. Rodziny z Chełmna.

Pierwszego dnia, podczas Koncertu Piosenki Religijnej, był z nami również działający przy parafii św. Wojciecha zespół Sursum Corda, a także Chór Szkoły Podstawowej nr 2 pod opieką Pana Marcina Bąkowskiego. Nie zawiodły również nasze rozśpiewane uczennice – Julia Bandurska, Klaudia Rólka, Alicja Dymarska, Karolina Szulczak, Kamila Wojciechowska, Wiktoria Wiśniewska i Marika Owsianka. Koncert rozpoczął Ksiądz Adam Turek, słowami: „Kto śpiewa, dwa razy się modli". Wszyscy razem, śpiewem i tańcem chwaliliśmy Pana. Cieszymy się, że mogliśmy zaśpiewać razem z Wami i w pieśniach wspólnie przeżywać radość, która płynie z wychwalania Dobra...
Koncert połączony był z prezentacją, przygotowaną przez uczniów klasy 8 c - uczniowie nakręcili krótki film, który niósł ze sobą ich odpowiedź na pytanie „Kim jest Jezus ?”.
Kolejny dzień rekolekcji również spędziliśmy w towarzystwie Sióstr Misjonarek Św. Rodziny. Siostry, poprzez słowo, śpiew i pantomimę trafiły ze swą nauką prosto do serc dzieci i młodzieży, o czym może świadczyć ogromne zaangażowanie naszych wychowanków. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za wspaniałą atmosferę i nieocenioną lekcję miłości.
Dziękujemy również Rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku dla naszych Gości.
Nad całością czuwał Proboszcz Parafii Bł. Bolesławy Lament - Ksiądz Adam Turek, któremu dziękujemy za duchową opiekę i wsparcie.

Szkolne koordynatorki - Marzena Świderska, Ania Borkowska
dekoracje - Jola Skwarska
Tekst - Joanna Sątowska
Przygotowanie muzyczne - Jacek Maculewicz

Dziękujemy Archidiecezji Warmińskiej i redakcji "Gościa Niedzielnego" za uwagę poświęconą naszej szkole.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Zespół Szkół nr 3 oraz opublikowany na portalu Nidzica: Rekolekcje Wielkopostne w "Trójce"
Oceń artykuł:

(0)