Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Pacjent zmarł w dziwnych okolicznościach. Przed śmiercią prosił rodzinę o ratunek

2019-07-11 11:50:00 (ost. akt: 2019-07-11 19:51:35)

NIDZICA\SZCZYTNO\\\ Mieszkaniec Nidzicy 7 lipca wieczorem z objawami niewydolności wielonarządowej trafił do szpitala w Szczytnie na oddział intensywnej terapii w celu monitorowania parametrów życiowych. We wtorek wcześnie rano zmarł.

Zmarł, jak mówi rodzina, w dziwnych okolicznościach. Miał być znaleziony na trawniku pod szpitalem.

Rodzina twierdzi, że w nocy z poniedziałku na wtorek otrzymywała telefony z prośbą, aby go ratowali. — Ratujcie mnie, ratujcie. Błagał, żebyśmy go zabrali — mówi jedna z bliskich osób. Nad ranem we wtorek dowiedzieli się, że mężczyzna nie żyje.

— Chcielibyśmy wiedzieć jak mogło do tego dojść. Leżał podpięty pod aparaturą. Jak mógł wyjść z oddziału? Chcemy znać prawdę — mówi zdenerwowana pani Monika.

Dyrektor szpitala w Szczytnie Beata Kostrzewa dementuje z całą odpowiedzialnością informację o tym, że ciało zostało znalezione pod szpitalem.

Potwierdza, że mieszkaniec Nidzicy 7 lipca wieczorem z objawami niewydolności wielonarządowej trafił do szpitala na oddział intensywnej terapii w celu monitorowania parametrów życiowych.

Na oddziale intensywnej terapii wykonano badania w tym tomografię komputerową, zlecono odpowiednie leki. — Rano w poniedziałek pacjent był pobudzony, wezwano rodzinę, która go uspokoiła, otrzymał leki. Nic nie wskazywało na atak furii i psychozy — mówi dyrektor szpitala w Szczytnie.

Tak jednak się nie stało.
— Około godz.1.00 w nocy pacjent pokonał zabezpieczenia łóżka, zerwał kable monitorów, wywrócił sprzęty medyczne, odpychając personel sforsował drzwi wewnętrzne — wyjaśnia Beata Kostrzewa. Została powiadomiona policja.

Ale nie był to koniec zdarzeń z tragicznym finałem. Jak mówi dyrektor Beata Kostrzewa, mężczyzna wyłamał drzwi zewnętrzne (OIT znajduje się na parterze) i wyszedł na zewnątrz szpitala. Po pokonaniu kilku metrów upadł i stracił przytomność. Przewieziono go na oddział i podjęto reanimację.
— Niestety, mimo podjętych działań pacjent zmarł. Policjanci, którzy przybyli ocenili widok oddziału jak po przejściu tajfunu. Zawiadomiono prokuratora — mówi Beata Kostrzewa.

Jak zapewnia dyrektor szpitala, pracownicy oddziału nigdy się z takim zdarzeniem nie spotkali. – Starali się jak mogli go zatrzymać, ale nawet pięć osób nie dawało mu rady — dodaje pani dyrektor.

Oficer prasowy policji w Szczytnie Anna Walerzak potwierdza, że policja została powiadomiona o samowolnym oddaleniu się pacjenta.

Policja przesłuchała świadków zdarzenia, zabezpieczyła ślady. Ciało zostało zabezpieczono dla potrzeb prokuratora celem przeprowadzenia sekcji zwłok, która pozwoli ustalić przyczynę zgonu.

Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Szczytnie.
— Śledztwo jest prowadzone w sprawie nieumyślnego narażenia mieszkańca Nidzicy, pacjenta szczycieńskiego szpitala, na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przez osoby zobowiązane do opieki nad chorym i nieumyślnego spowodowania śmierci — mówi Krzysztof Batycki, zastępca prokuratora rejonowego w Szczytnie.
Grozi za to kara pozbawienia wolności do lat 5.

H.Rozalska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (19) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Hada #2764306 | 5.172.*.* 19 lip 2019 10:53

  To samo co hada

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Edi #2760887 | 85.202.*.* 12 lip 2019 08:17

  Czy szpital może siłą trzymać pacjenta który chce wyjść ?,nie ma obowiązku leczenia się ,a siłowe zatrzymywanie człowieka to przestępstwo .Szpital to nie zakład karny.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. Władek #2760841 | 79.186.*.* 12 lip 2019 03:36

   Zespół abstynencyjny i to nie musi być wcale alkohol. .

   Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. erftgyhgtre #2760747 | 77.111.*.* 11 lip 2019 20:03

   Skutki uboczne leków może? Na SORach powinien być monitoring - kamery z mikrofonami. Nadzorowane przez policję, albo straż miejską? Tania technologia.

   ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. *** #2760739 | 188.147.*.* 11 lip 2019 19:37

    Toksykologia wykaże czy przypadkiem nie był pod wpływem jakiegoś g.... Dziwne to było zachowanie pacjenta a nie okoliczności.

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    Pokaż wszystkie komentarze (19)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages