środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Psy wdarły się na prywatną posesję i brutalnie zagryzły króliki

2020-07-25 16:00:00 (ost. akt: 2020-07-24 13:03:37)

W poniedziałek (20 lipca) mieszkańcy Jagarzewa przeżyli dramatyczne chwile. Na ich posesję wdarły się duże psy i brutalnie zagryzły króliki.

Państwo Krajewscy zaczęli hodować króliki wiosną. — Kiedy wybuchła pandemia koronawirusa, kupiliśmy naszemu 9-letniemu synowi króliki. Chcieliśmy, żeby miał zajęcie i uczył się odpowiedzialności. Króliki rosły, były śliczne, miały gładkie futro, a syn był naprawdę zadowolony — mówił Leszek Krajewski.

Nikt nie spodziewał się, że kilka miesięcy później dojdzie do dramatu. — W poniedziałek między godz. 10 a 11 wielkie psy wdarły na nasze podwórko. Sąsiad usłyszał pisk królików, wybiegł z domu i zaczął przeganiać psiska. Żona widziała końcówkę całej sytuacji, wyszła z mieszkania i zaczęła krzyczeć. Bardzo przykro, że tak to się skończyło — mówi pan Leszek. Starta ukochanych zwierząt była najtrudniejsza dla syna państwa Krajewskich.

— Syn nie spał do 1 w nocy, rzucał się w łóżku, w pewnym momencie chcieliśmy nawet dzwonić po pogotowie. Dziś też siedzi i płacze. To były przecież jego króliki, a wiadomo jak w tym wieku dzieci przywiązują się do zwierząt. Chciałbym, żeby ta sytuacja została nagłośniona, żeby ktoś zareagował. Te psy podobno podusiły też koty sąsiadów. A co gdyby na miejscu królików było dziecko? Nawet nie chce o tym myśleć... — mówi pan Leszek.

Mężczyzna sprawę zgłosił pracownikom Urzędu Gminy w Janowie. — Rzeczywiście, w dniu dzisiejszym otrzymaliśmy zgłoszenie w tej sprawie. Po telefonie pana Leszka pojechaliśmy na miejsce i wspólnie z sołtysem szukaliśmy wspomnianych psów. Niestety, dziś nie udało się ich znaleźć. Umówiliśmy się z mieszkańcami, że jak tylko zobaczą psy, skontaktują się z nami. My z kolei zgłosimy sprawę w schronisku dla bezdomnych zwierząt i psy zostaną odłowione — mówił Mateusz Jaroszewski z Urzędu Gminy w Janowie.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. to nie sa #2952995 | 46.186.*.* 27 lip 2020 08:21

    obce psy, to psy sasiadow

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages